M.Korbeta „Rokasgrāmata ātrai redzes uzlabošanai”
Grāmata latviešu valodā, izdota 1992.g., Avots
M.Korbeta (1889.-1962) veltīja savu dzīvi dabiskās redzes atjaunošanai pēc tam, kad V.Beitsa metode palīdzēja viņas vīram atgūt normālu redzi un tikt vaļā no pastāvīgām galvassāpēm un draudošā akluma. Viņa kļuva par V.Beitsa skolnieci un darba turpinātāju, pati izaudzināja daudz sekotāju, kas visā pasaulē turpina V.Beitsa uzsākto svētīgo darbu. Šajā grāmatiņā sniegts skaidrojums par to, kā darbojas normāla acs, kā redzi ietekmē sasprindzinājums, kā tikt vaļā no šī sasprindzinājuma. Doti arī konkrēti vingrinājumi, kā normalizēt redzi. Esmu pati pielietojusi šos vingrinājumus un sekmīgi atjaunojusi redzi, kad tā pirmo reizi „sašūpojās”.
Uzmanību! Esiet ļoti piesardzīgi ar šajā grāmatā aprakstīto solarizācijas vingrinājumu – tur ieteikta skatīšanās tieši saulē, vienlaicīgi gan acis mirkšķinot. Lai arī pats V.Beitss savā dabiskās redzes atjaunošanas programmā pielietoja tiešu saules gaismas iedarbību uz acīm, mūsdienu dabiskās redzes skolotāji neiesaka raudzīties tieši saulē, jo pastāv liels risks iegūt tīklenes apdegumu. Ja tomēr šo vingrinājumu veiciet tā, kā to apraksta M.Korbeta, esiet ļoti piesardzīgi un apzinieties, ka paši uzņematies šo risku, un pēc tam var ilgstoši sāpēt acis.
M.Norbekovs „Muļķa pieredze jeb kā atgūt redzi un tikt vaļā no acenēm”
Grāmata latviešu valodā, izdota 2004.g. izdevniecībā Vieda. M.Norbekovs ir uzbeku tautības veselības atjaunošanas skolotājs, kas, dienot padomju armijā, smagi cieta no „dedovščinas” un bija jau „norakstīts” bezcerīgā veselības stāvokļa dēļ. Tomēr viņš, atriebības vēlmju vadīts, pilnībā atguva veselību, ieguva milzīgu pieredzi un izstrādāja veselības atgūšanas metodiku (tai skaitā arī redzei), ar kuras palīdzību ļoti daudzi cilvēki atguvuši veselību. Norbekova institūta speciālisti vada apmācības seminārus daudzās bijušās PSRS valstīs, arī Latvijā.
Grāmata nav tikai par redzi vien, un tā ir uzrakstīta ļoti savdabībā, skarbā, es teiktu – pat parupjā stilā, bet mums – bijušajiem padomju pilsoņiem, šis stils nav svešs. Reizēm tieši tā arī vajag pateikt – izpildīt bez ierunām un apspriešanas! Grāmata ietver ļoti daudz interesantas informācijas par brīnišķīgiem atveseļošanās gadījumiem.
Esmu pati izgājusi šādu 10 dienu apmācības kursu un pārliecinājusies, ka Norbekova metode tiešām spēcīgi iedarbojas uz ķermeņa veselības stāvokli. Atsevišķi cilvēki grupā piedzīvoja fantastiskas pārvērtības, citi izauga par vairākiem centimetriem, jo atjaunojās starpskriemeļu diski. Man nav informācijas par to, kā citiem grupā uzlabojās redze (grupa bija liela un komunikācija notika krievu valodā), bet kādam man pazīstamam cilvēkam šo desmit dienu laikā redze uzlabojās par pāris dioptrijām, viņš pat palūdza acu ārstam izrakstīt vājākas brilles (varat iedomāties, ko viņam nācās noklausīties…), bet, tā kā viņš pēc tam neturpināja regulāri vingrināties, „redze aizgāja atpakaļ”.
Tagad, kad esmu iepazinusies ar daudzu dabiskās redzes skolotāju pieredzi, saprotu, ka Norbekova metode iemāca fiziskos vingrinājumus, gan arī spēju attīstīt sevī pārliecību par labu redzi, bet nesniedz ieteikumus pareiziem skatīšanās paradumiem ikdienā un neaicina arī analizēt savu dzīvi, atrodot konkrētos emocionālos redzes pasliktināšanās iemeslus. Manuprāt, abas šīs lietas ir ļoti būtiskas, un bez tām saglabāt atjaunoto dabisko redzi nav iespējams. Tās iekļautas Grega Marša programmā, kuru esmu pati apguvusi.
Vēl gribu piebilst, ka Norbekova ieteiktie acu „bolīšanas” vingrinājumi sākumā veicami ļoti uzmanīgi, jo, vājas redzes gadījumos acu muskuļi ir ilgstoši uzturēti sasprindzinājumā, un tie nevar uzreiz veikt straujas, spēcīgas kustības – pārāk liela šo muskuļu piepūle tiem neierastā virzienā var izsaukt gan sāpes acīs, gan reiboni, gan pat lēcu ieplīsumus. Tāpēc ieteicams labāk vispirms iemācīties acu muskuļus atslābināt un tiki pēc tam veikt fiziskus vingrinājumus.
Orvils Sorensens „Atjauno savu redzi”
Grāmatas latviskais tulkojums bija pieejams interneta mājaslapā „grāmatas elektroniski”, bet vairs šī lapa neeksistē. Autors interesanti stāsta par savu ceļu uz mūža sapni – lidotāja karjeru, ko varējis īstenot, pateicoties dabiskas redzes atjaunošanas programmai. Sorensens piedāvā arī ļoti konkrētu vingrinājumu kompleksu, kuru izstrādājis, balstoties pats uz savu pieredzi.
Greisa Hallorana “Brīnumainā žēlastība”
Grāmata ir autobiogrāfisks stāsts par to, kā sieviete pārvar smagu iedzimtu acu slimību (Retinitis Pigmentosa), kas vienmēr noved pie akluma. Greisai izdodas atgūt redzi. Neticami, aizraujoši, pārliecinoši. Izlasiet!
https://examplewordpresscom1500.wordpress.com/2017/07/22/greisa-hallorana-brinumaina-zelastiba/
W.Bates „Perfect Sight Without Glasses”
V.Beitss „Perfekta redze bez brillēm”. Grāmata angļu valodā. Šī ir slavenā dabiskas redzes atjaunošanas metodes pamatlicēja V.Beitsa grāmata, kas atrodama internetā ieskanētā veidā (angļu valodā). Ērti lasāma un pāršķirama, ir arī fotoattēli:http://www.archive.org/stream/cureofimperfects00bateuoft#page/n3/mode/2up
Meir Schneider „Self-Healing”
Meirs Šneiders ”Pašizdziedināšana”.
Grāmata angļu valodā. Viena no visiedvesmojošākajām grāmatām redzes atjaunošanas jomā ir Meira Šneidera personiskais dzīves stāsts par to, kā viņš – bērns, kas piedzimis ar smagām redzes problēmām, bērnībā pārcietis piecas nesekmīgas acu operācijas un 7 gadu vecumā atzīts par praktiski aklu, tomēr nekad nezaudēdams ticību, atgūst redzi, tagad dzīvo bez brillēm un fantastiski dziedina cilvēkus ar fiziskām, oficiāli neizārstējamām veselības problēmām, stimulējot katra indivīda ķermeņa paša atveseļošanās spējas.
Tomas R. Quackenbush „Relearning to See”
T.Kvakenbušs „Iemācīšanās atkal redzēt”.
Grāmata angļu valodā. Ļoti apjomīga, fundamentāla, dziļi skaidrojoša grāmata par vājas redzes problēmām, cēloņiem, dabiskas redzes atjaunošanas iespējām un paņēmieniem. Varētu teikt – enciklopēdija šajā jomā. Autors strādā Nīderlandē, palīdz cilvēkiem atgūt redzi, ir mana skolotāja – Grega Marša skolotājs.
Clara A. Hackett „Better Vision Now”
K.Haketa „Labāka redze tagad”.
Grāmata angļu valodā. Grāmata ļoti ērti lietojama kā rokasgrāmata konkrētas redzes problēmas novēršanai. Autore uzskata, ka klasiskās redzes problēmas – tuvredzību, tālredzību, vecuma tālredzību, šķielēšanu, krāsu aklumu, kataraktu un glaukomu, var izārstēt un piedāvā katrai no šīm problēmām speciālu, 12 nedēļu ciklu ar konkrētiem vingrinājumiem
Jacob Liberman „Take of Your Glasses and See”
J.Libermans „Noņem brilles un redzi”
Grāmata angļu valodā. Acu ārsta personiskā pieredze un ļoti interesants skatījums uz redzi – acis ir smadzeņu paplašinājums, izziņas antena. „Visefektīvākais veids, kā atjaunot redzi ir – ielūkoties savā prātā. Katru dienu es uzzinu par cilvēkiem, kas atguvuši redzes asumu, izmainot savu domāšanas veidu…”
J.Goodrich „How to Improve Your Child’s Eyesight Naturally”
Dž.Gudriča „Kā dabiski uzlabot sava bērna redzi”
Grāmata angļu valodā. Saturīgs un ļoti apjomīgs ceļvedis vecākiem. Ļoti daudz konkrētu vingrinājumu, rotaļu, dziesmu, ar kuriem nodarbināt bērnus viņiem saprotamā un reāli izpildāmā veidā.
Aldous Huxley „The art of seeing”. Alduss Hakslejs „Māksla redzēt”